Франция и Германия играят при резултат 0:2 на Олимпийския стадион в Лион

...

НА ЖИВО: Франция - Германия 0:2, Хаверц удвои

Франция и Германия играят при резултат  0:2  на Олимпийския стадион в Лион в другарски дуел сред двата отбора.

Шокиращ бе стартът на дуела, откакто Германия извърши център и потегли незабавно напред, а Флориан Вирц получи топката от Тони Кроос, като младият гений на Байер Леверкузен не се поколеба да стреля от сериозна отдалеченост, с цел да открие резултата още в 8-а секундата с прословут гол - 1:0 за Германия.

Първият по-добър късмет за Франция пристигна в 20-а минута, откакто " петлите " проведоха добра офанзива, а след центриране от дясното крило топката бе изчистена от Андрих, само че кълбото се озова в Тюрам, който не се поколеба да опита удар с левия крайник, само че бе неакуратен Тер Щеген не се наложи да се намесва.

Само две минути по-късно Дембеле направи прекрасен пробив и стигна до аутлинията, след което центрира към Мбапе, който овладя по превъзходен метод и реши да стреля от въздуха, само че топката профуча настрана от десния непряк дирек на Германия.

В 35-а минута Дембеле получи в наказателното поле и опита удар от дребен ъгъл, само че Тер Щеген съумя да отрази, а по-късно Рабио опита да направи добавка, само че не съумя да уцели задачата и кълбото излезе в навън.

Второто полувреме стартира, както и първото. В 49-а минута Джамал Мусиала получи пас зад противниковата отбрана, като преодоля вратаря Брис Самба и върна топката към Кай Хаверц, а нападателят осъществя със успокоение, с цел да удвои резултата - 2:0 за Германия.

Стартови сформира:

Франция:   1. Брис Самба, 21. Люка Ернандес, 5. Жул Кунде, 4. Даю Упамекано, 2. Бенжамен Павар, 14. Адриен Рабио, 8. Орелиен Чуамени, 15. Маркюс Тюрам, 11. Осман Дембеле, 18. Уорън Заир-Емери, 10. Килиан Мбапе

Германия:  22. Марк-Андре тер Щеген, 18. Максимилиан Мителщад, 2. Антонио Рюдигер, 4. Джонатан Тах, 6. Йозуа Кимих, 8. Тони Кроос, 23. Роберт Андрих, 17. Флориан Вирц, 21. Илкай Гюндоган, 10. Джамал Мусиала, 7. Кай Хаверц